Cześć!

Jestem Sylwia. Razem z Olą i Beatą prowadzę grupę o nazwie „123 Szyjesz Ty” na Facebooku.

Naszym celem jest propagowanie poprawnych technik krawieckich, słownictwa, szerzenie wiedzy na temat rodzajów materiałów, akcesoriów, funkcji maszyn, zastosowania ściegów – słowem wszystkich rzeczy, które każda krawcowa powinna umieć. W grupie pomagamy również ratować nieudane projekty, merytorycznie oceniamy prace, podpowiadamy najlepsze sposoby wykończenia. Dzielimy się naszą wiedzą, doświadczeniem, organizujemy quizy, konkursy, pokazujemy ciekawostki ze świata krawiectwa i mody.

Ponieważ trafiają do nas osoby stawiające dopiero pierwsze kroki w krawiectwie, postanowiłyśmy stworzyć na tej stronie kompendium wiedzy dla osób początkujących, napisane jasnym i zrozumiałym językiem. Przykładamy ogromną wagę do zawartości merytorycznej naszych postów. Prezentujemy jedynie sprawdzone i profesjonalne techniki.

Z dyskusji na Facebooku wiemy, że nasi czytelnicy czekają na nasze tutoriale i cieszą się one dużą popularnością. Jesteśmy polecane i cytowane, co bardzo nas cieszy. Oznacza to, że w sieci brakowało takiego kompleksowego kompendium jak nasze.


Kilka słów o nas


Ja nazywam się Sylwia Laabeda. Jestem redaktorką naczelną strony. Nadaję kierunek grupie, przy wsparciu czterech fantastycznych, pełnych zapału i pomysłów adminek.

Wyrosłam w świecie krawiectwa i rękodzieła, które jest kultywowane w mojej rodzinie od pokoleń. Mimo, że moje życie zawodowe nie splotło się z krawiectwem i zarobkowo zajmuję się czymś zupełnie innym, to nie przeszkadza mi to w gromadzeniu wiedzy i rozwijaniu się przy maszynie i innych technikach rękodzieła. Ukończyłam kurs kroju i szycia i co chwila biegam na różne warsztaty, kursy i spotkania, z których przywożę bezcenne doświadczenia. Jestem fanką gadgetów i nowinek technicznych.


To ja Aleksandra Kardel-Biegała. Mam głowę pełną marzeń i pomysłów. Codziennie poruszam się kilka centymetrów ponad chodnikiem i szarymi ulicami.  Staram się być jednostką zaradną na wielu polach. Uwielbiam się rozwijać, uczyć nowych rzeczy. Od zawsze kreuję świat wokół mnie.
Moja babcia była nauczycielką prac ręcznych i uczyła mnie haftu, szydełkowania, dziergania i szycia. Ciekawość zrobiła resztę. Maluję i tworze co mi w duszy gra chociaż wiecznie brakuje mi czasu na realizacje wszystkich pomysłów.
Z wykształcenia jestem architektem – obecnie staram się jak najmniej pracować w zawodzie na rzecz szycia.  Kilka lat temu zrobiłam kurs szycia i zostałam dyplomowaną krawcową, przed mną egzamin na technologa odzieży. Co dalej? zobaczymy…
Lubię konstruktywną krytykę i szczerość bez zawiści. Monotonia mnie zabija, lubię mieć poczucie wolności.
Poza grupą na Facebooku działam  na zapleczu  bloga 123 Szyjesz Ty, rozwijam dział z wykrojami, piszę  tutoriale, zajmuję  się opracowaniem graficznym większości plików do pobrania dostępnych na naszej stronie.


A naszym guru i skarbnicą wiedzy jest Beata Osiejewska, właścicielka firmy krawieckiej, doświadczona, bardzo dokładna i skrupulatna krawcowa. Odkąd Beti dołączyła do naszego zespołu, nie nadążamy z realizacją naszych wspólnych pomysłów! To jej palce i maszynę macie okazję oglądać na większości zdjęć na tej stronie. Projektuje dla Was wykroje, które później Ola obrabia graficznie. Pomaga Wam w Waszych szyciowych zmaganiach na grupie. Rysuje na kolanie na szybko fantastyczne mini-tuturiale, które potem latają po Facebooku zanim w formie artykułów trafią na bloga.


W pracę przy grupie i stronie zaangażowanych jest jeszcze wiele innych osób. Adminki 123 Szyjesz Ty, Ania Najczuk i Ewa Kasperska-Kita, które czuwają nad porządkiem, adminki zaprzyjaźnionych grup, które pozwalają nam publikować nasze tutoriale, odsyłają do nas swoich członków po pomoc, dzielą się z nami nowinkami i pomysłami.

Czasami do współpracy przy stronie zapraszamy gości. Blogerów i członków grupy, którzy tworzą fajne i oryginalne rzeczy. W przygotowaniu mamy już kilka tutoriali ich autorstwa. Liczę, że w przyszłości będziemy mogły zaprezentować więcej takich artykułów.


Cieszymy się, że trafiłaś/trafiłeś na naszą stronę. Mamy nadzieję, że znajdziesz na niej odpowiedzi na swoje pytania.

Zespół 123 Szyjesz Ty

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz do nas maila.

Znajdziesz nas również na Facebooku w grupie i funpage o tej samej nazwie „123 Szyjesz Ty”.